1. Vložil A. Jirušek, 11. 2. 2013 09:40

  Tak konečně do stránek „Vysočanští“, přibylo něco pěkného. Je moc dobře, že i Housko obnovuje staré zvyky a že „Houskovští hasiči“, jsou zvláště poslední dobou velmi aktivní, zapojují mladé a chtějí pro občany nejen Houska, ale i celých Vysočan trochu kultury zajistit. Když to ukáži „Josefu Královi Mlénskýmu“, „Patriotovi Houska“, tak mu i slza ukápne. Fotografie jsou pěkné, velmi dobře vystihují atmosféru ostatkového dění a je z nich vidět, že „Ostatníci“ byli občany srdečně přijati. Nyní je mi líto, že vzhledem k mé nemoci, jsem nemohl tuto atmosféru prožít s našimi v Molenburku.
  Těm mladým, ale vlastně i těm starším, připomenu krátkým úryvkem, začátky sboru jak jsou popisovány v našich kronikách.
  Památným dnem byl pro osadu Housko byl 16 tý červenec 1911. Obec zakoupila stříkačku a založila sbor dobrovolných hasičů. S dovolením Brněnské Konzistoře, konala se v Housku slavná polní mše se slavnostním kázáním, při svěcení stříkačky, kde čestný úřad kmotry zastávala urozená hraběnka z Rájce a pak druhou kmotrou byla paní nadučitelová Tenorová z Molenburku.

  Doporučuji uveřejnit příspěvek, jak to vypadalo v Housku při oslavě 100 let trvání hasičského sboru. Také to bylo slavnostní.

  • Vložil F.R, 21. 1. 2015 21:40

   Překlad:
   Vložil Tassilyn, 7. 1. 2015 11:36
   Byl jsem opravdu zmatený, a to odpověděl na všechny mé otázky.
   From what you’ve been confused, they are so good ???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>