Modelářské letiště ve Vysočanech

Vloženo: 5. 1. 2013, Autor: Vladimír Hudec, Zobrazeno: 4 311x

Z denního tisku jsme se s kamarádem dozvěděli, že ve Vysočanech se otvírá nové MODELÁŘSKÉ LETIŠTĚ. Jak jsem již dříve ve svém komentáři uvedl, tak Vysočany tehdejší Molenburk velmi dobře znám a do této pěkné obce na Drahanské vrchovině jsem jezdíval z bratrem na školní prázdniny k babičce. Také  v této obci se narodil můj otec, který navrhoval a dělal vlastní modely letadel v padesátých letech svého věku v obci Bosonohy nyní Brna. Model letadla je také uveden jako snímek v prezentaci. Proto jsem se rozhodl s kamarádem Jaroslavem zúčastnit se otevření tohoto nového letiště ve Vaší obci. Při prohlídce a předvádění leteckých modelů jsem pořídil několik foto-snímků a z nich zpracoval prezentaci a nabídl ji na webové stránky Senior klubu v městské části Brně- Bosonohách, ve kterém jsem také členem. Na webových stránkách Senior klubu http://senior.mzf.cz/  najdete akce klubu a také různé prezentace které nabízím k prohlédnutí. Akce otevření „MODELÁŘSKÉHO LETIŠTĚ“ se nám velmi líbila a byla škoda, že při předvádění modelů scházel slovní doprovod. Těšíme se na další konání této akce a jak jsem se ji doslechl tak zase v tomto roce bude.

Vladimír Hudec Brno-Bosonohy 4.1.2013

 1. Díky pane Vladimíre Hudče za zdokumentování otevření letiště v Molenburku. Poslední snímek s Vaším tatínkem mně dojal k slzám, pamatuji si jej moc dobře. Laskavého pana Slávu, s kamarádem Zdeňkem Škvařilem jsem za ním docházeli do čísla 1. On jemu opravoval rádio a pan Hudec nám vypravoval o svých synech, letcích v Bosonohách. I osobní zážitky Vám sdělím, pokud dáte souhlas, napíši je i pro ostatní na tomto webu. Samozřejmě musíme vzpomenout jeho virtuózní hry na pilu, zřejmě jste podědil cit pro hudbu. K tomuto dokumentu jste vybral tu nejskvělejší! Neboť stále platí: „Hudba uvolňuje ducha a okřídluje myšlenky“ » Friedrich Nietzsche, německý filosof.
  Zdraví Vás a všechny Vysočanské Skácel Petr.

  P.S. Poznámka pro zařazení mého jména – jsem syn Karla a Žofie Skácelových. Otec byl místní řezník od roku 1946, jeho matka Františka (děda Karel se nevrátil z I.sv.války) měla po roce 1918 hospodu a trafiku.

 2. Vložil Vlad. Hudec, 30. 1. 2013 13:18

  Pane SKÁCEL,
  díky za posouzení mé prezentace a také vzpomenutí na mého otce, který měl mnoho zálib a byl velmi nadaný.
  Jezdím každým rokem často do malebné obce Vysočan-Molenburku za mým kamarádem Antonínem a také za svou sestřenicí Marii.
  Navrhuji Vám osobní setkání ve Vysočanech z jara v tomto roce, kde bychom se vzájemně poznali. Předběžná má návštěva by byla asi v dubnu.

  Zdraví Vás Vladimír Hudec

  Brno-Bosonohy 30.1 2013

 3. Vložil Jaroslav Konečný, 24. 3. 2013 10:03

  Dobrý den jsme rádi že zájem o podívanou “Otevření letiště” ve Vysočanech byl zajmavý i pro ty co to nemají zrovna nejblíž a jelikož to byla naše první taková akce bohužel pořadatelské chyby jsme tam měly. Letos 17 srpna je naplánovaný první ročník Leteckého dne a budem rádi když se přijedete za náma podívat . Děkujem za vaši fotoprezentaci .S pozdravem Jaroslav Konečný LMK Vysočany.

 4. Pane Konečný,
  děkuji Vám za sdělení termínu konání prvního ročníku LETECKÉHO DNE a také za pozvání.
  Zdravi Vás……Vladimír Hudec
  Brno 25.3.2013

 5. Přijeli jsme z Brna čtyři podívat se na první ročník předvádění LETECKÝCH MODELŮ do Váší obce. Naše návštěva se uskutečnila na základě pozvání pana Konečného. Vloni jsme se také zúčastnili OTEVŘENÍ modelářského letiště dle informace z denního tisku.
  Na předvádění a prohlídku modelů jsme byli časově omezeni a neměli jsme možnost zhlédnouti všechny letouny. Výše uvedené modely letadel jsme si mohli prohlédnouti až nyní na OBECNÍCH webových stránkách. Také jsme zhlédli pěkné prezentace, které zpracoval a má na svém webu p. Antonín Jirůšek.
  Velmi se nám to líbilo a nemělo to nedostatky ve srovnání z loňským rokem!
  Vladimír Hudec Brno-Bosonohy
  31.8.2013

 6. Vložil Jaroslav Konečný, 2. 9. 2013 22:25

  Je škoda že jste byly časově omezeni to se o nás říct nedalo – poslední lety jsme předváděli ve čtyři ráno osvětlenými modely které šlo vidět průběžně celou noc. V neděli v devět ráno už někteří zase létali. Jsme rádi že se vám akce líbila a už pomalu ale jistě řešíme druhý ročník . Menší určitě nebude. Pane Hudec jsem rád že jsem vás poznal a fotku uděláme příští rok na nějaké z akcí leteckých nadčenců nejen z Vysočan. Jarda Konečný 2.9. 2013

 7. Vložil Petr Doležal, 7. 12. 2015 22:15

  Dobrý den

  Pane Hudec, mohl by jste se mi prosím ozvat na mail. Jde o historii Bosonoh.
  Děkuji Vám Doležal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>